Пневмония или воспаление легких

 

Пневмонія або запалення легенів.

невмонія або запалення легенів - являє собою інфекційне бактеріальне захворювання, при якому відбувається ураження одного або двох легких. Порушеною імунною системою і звичайне ГРЗ є основними провокаторами виникнення у людини пневмонії. Віруси і бактерії проникають з верхніх дихальних шляхів в легені, вражаючи тканини легенів, в слідстві чого виникає запальний процес.
Запалення легенів є заразним захворюванням при важких видах захворювання викликаних туберкульозом, клебсиеллой, мікоплазмою та іншими. Передається пневмонія повітряно-крапельним шляхом. Існує кілька видів пневмонії, в залежності від області ураження легень і збудника хвороби.

Залежно від області поразки запалення легенів може бути:

 • двостороннє - запальні процеси спостерігаються в правому і лівому легенів
 • правобічна або лівобічна пневмонія - відповідно запальні процеси присутні в правому або лівому легкому
 • прикоренева пневмонія - запальний процес йде в області легеневого кореня
 • очаговая – воспаление находится на маленьком участке одного из легких.

Залежно від збудника інфекції пневмонія може бути:

 • Атипічна - є наслідком ураження легень такими небезпечними мікробами як мікоплазма, клебсієла, легионелла, а також хламідії
 • Типова - викликана пневмококами, гемофільної палички, стафілококами і т.п. Є найбільш поширеним видом
 • Аспіраційна - природою виникнення є бактерії сторонніх тіл, що потрапили в легені. Це можуть бути мікроскопічні шматочки їжі або інші предмети. Найчастіше цей вид пневмонії зустрічається у дітей
 • Вірусна, виникає в слідстві попадання в легені різних вірусів. Як і аспіраційна, найчастіше спостерігається в дитячому віці

Причини пневмонії:

Віруси, що знаходяться у верхніх дихальних шляхах - горлі, носі, в слідстві поганого імунітету, "недовилеченного" ГРЗ або ангіни, "захоплюючи" все нові і нові тканини опускаються нижче і нижче, проникають в легені і викликають там запальні процеси.

Перелічимо основні причини запалення легенів:

 • простудні та вірусні захворювання
 • різнопланові захворювання внутрішніх органів, нирок, легенів, серця
 • зниження імунітету всього організму, коли захисні сили організму мінімальні, організм не може чинити опір інфекціям із зовні
 • куріння
 • штучна вентиляція легенів
 • загальний наркоз застосований в ході виконання операції у людини
 • схильні до захворювань люди похилого вік
 • пухлинні процеси в організмі
 • алкоголізм, протягом довгого періоду часу, багатьох років
 • деякі порушення нервової системи, в тому числі епілепсія

Симптоми пневмонії:

 • Основними симптомами запалення легенів є - непродуктивний, постійний кашель. На самих ранніх стадіях захворювання кашель може бути рідкісним або навіть зовсім відсутні. Після сухого кашлю, у міру прогресування запалення легенів, кашель переходить у вологий. Відбувається виділення мокротиння з кашлем. Під час кашлю виникає досить сильний біль в області грудей.
 • Тривала застуда (більше чотирьох днів), з погіршенням загального самопочуття, з різким підвищенням температури тіла до 38-40 градусів, хоча при атиповому вигляді пневмонії температура тіла може коливатися від 37 до 37,5 градусів не вище.
 • Висока температура тіла, біль при кашлі і диханні в області грудей, задишка, блідий колір обличчя, загальна слабкість, підвищена пітливість, лихоманка, зниження апетиту.

Симптоми запалення легенів у дітей:

 • Висока температура більше 38 градусів, що тримається три і більше днів, яку дуже важко збити. У немовлят температура може не перевищувати 37 градусів.
 • У дитини виникає слабкість, підвищене потовиділення, порушується апетит. Можлива поява зовнішніх ознак захворювання - посиніння в області губ, нігтів, блідість, виступаючі крапельки поту.
 • Млявість, апатія, плаксивий стан, безсоння.
 • Дитина скаржиться на першіння в горлі, потім з'являється невеликий кашель, що переходить в сильніший, сухий, тривалий. З сухого, кашель переходить в мокрий, з харкотинням макроти.

Лікування пневмонії:

 • При лікування запалення легенів лікар завжди призначає антибіотик. Після діагностичного обстеження і визначення виду пневмонії лікар призначає потрібні для даного виду запалення антибіотики. До лікування антибіотиками обов'язково повинна бути призначена засіб розріджує мокротиння. А так же призначено лікування для підняття імунітету.
 • Після пройденого курсу лікування, необхідно пройти відновно-зміцнюючу програму для дихальної системи.
 • Для лікування запалення легенів пацієнтові пропонують лягти в лікарню. У лікарні пацієнтові крім основного медикаментозного лікування призначають постільний режим і спокій.
 • Для виявлення виду пневмонії і причин захворювання проводитися посів мокротиння на живильне середовище.
 • При дуже важких формах захворювання можливо доктор призначити кілька видів антибіотиків. Курс лікування зазвичай Займає від 10 до 14 днів.
  У разі, якщо лікування не зробило потрібного результату, можливо призначення другого комплексу лікарських препаратів.

Лікування запалення легенів у дітей:

 • При лікування пневмонії у дітей, проводитися обов'язкова госпіталізація. Дитині призначаються антибіотики, які вводяться в / м, для кращого засвоєння організмом. У дітей процес лікування пневмонії затягується на більш тривалий період, ніж у дорослих і займає від 4 до 28 днів. У дітей, процес одужання, як і у дорослих, безпосередньо залежить від імунітету. Якщо імунна система у дитини в порядку, то дитина одужує вже через два тижні. У разі зниженого імунітету, лікування захворювання може розтягнутися на місяць.
  У будь-якому випадку, незалежно від процесу і термінів лікування, після завершення медикаментозної терапії слід призначити відновлювальні процедури, з'їздити з дитиною в санаторій, зі спеціальним відновним комплексом в цьому напрямку.

Профілактика пневмонії:

 • Профілактика пневмонії це цілий комплекс ЗАХОДІВ, Який повинен Виконувати Кожна людина по відношенню до себе и своих Близько.
  Так як однієї з основних причин захворювання пневмонією є звичайна застуда и грип, то рекомендується делать щеплення від грипу. Це особливо важліво для людей зі зниженя імунітетом, людей похилого віку, дітей, людей, Які за родом своєї ДІЯЛЬНОСТІ кожен день спілкуються з великою кількістю людей.
  Курц, Варто подбаті НЕ только про своє здоров'я, но и про здоров'я оточуючіх, Які стають мімовільнімі Пасивні Курц.
  На шкідливих виробництвах обов'язково повінні відаватіся СПЕЦІАЛЬНІ захисні засоби - пов'язка.
  Ведення здорового способу життя, правильне збалансований харчування, заняття спортом, перебування на свіжому повітрі, рухлівій способ життя, загартовування з ранніх років - все це поможет, як оздоровіті свой організм и організм свою дитину, так и підвіщіті імунітет, и дати своєму організму можлівість « боротися и перемагати »різного роду інфекції, Які в подалі прізводять до пневмонії.
  У періоді вірусніх епідемій, у міру возможности, намагатіся НЕ відвідуваті Великі скупчення людей.

Профілактика пневмонії у дітей

 • Профілактика пневмонії у дітей - це також комплекс заходів, що забезпечує дитині правильний ріст. І одним із самих основних і головних правил - це годування новонародженого малюка перші півроку грудним молоком. Саме таке харчування зміцнює імунітет і загальний стан новонародженого малюка як в перші місяці і рік його життя, а так само дає чудовий старт для подальшого здорового розвитку дитини. Саме в грудному молоці містяться всі необхідні амінокислоти і речовини, які відсутні в штучних сумішах
  З малюком необхідно якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, з раннього віку можна починати загартовування (завчасно порадившись з педіатром, і вислухавши всі його поради і рекомендації). Кімната, як і вся квартира, будинок, де живе новонароджений повинна бути в чистому стані, постійно очищатися від пилу і бруду. У будинку ні в якому разі не повинно бути вогкості, грибка, що дуже негативно позначається на здоров'ї дітей, а й дорослих і є одним з факторів розвитку пневмонії.
  В ході досліджень вчені встановили, що цинк значно знижує ризик розвитку пневмонії у дітей. Цинк міститься в таких продуктах, як червоне м'ясо, бобові, морепродукти, злаки. Існують спеціальні харчові добавки, які містять цинк. Рекомендована норма цинк в день для новонародженого становить 5 міліграм, для дітей у віці 1-4 роки-10 міліграм. Але приймати мінерали без попередньої консультації з педіатром суворо забороняється.

Будьте здорові!

                                             Нагадуємо: Жодна стаття чи веб-сайт не зможуть поставити правильний діагноз.
                                                                                        Необхідна консультація лікаря.
                                                                       Записатись на прийом до спеціаліста прямо зараз:
                                                                                                  ☎ (067) 514 38 38